Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jaki palnik do papy?

Właśnie, jaki? Podczas pisania poprzedniego artykułu o tym, jak się kładzie papę, jedyne co napisałem, to , że palnik musi mieć odpowiednią moc, oraz że nie należy stosować opalarek. Z racji tego, że temat ten pominąłem, tutaj opisze dokładniej jaki palnik i w jakich sytuacjach należy stosować oraz jakie dodatkowe narzędzia/akcesoria będą nam potrzebne.

To tyle , jeżeli chodzi o wstęp. Podczas układania papy termozgrzewalnej należy wyposażyć się w palnik dwu lub więcej dyszowy oraz jeden  palnik jednodyszowy.

Palnika wielodyszowego używamy do układania kolejnych płatów papy. W zależności od powierzchni dachowej koniecznej do pokrycia papą, dobieramy palnik jedno, dwu lub więcej dyszowy.  Palnik ten służyć nam będzie do podgrzewania rolek papy podczas jej układania. Warto się także taki palnik wyposażyć w dłuższy wąż, co zmniejszy konieczność ciągłego przestawiania butli z  gazem.

Palnik jednodyszowy służyć nam będzie do poprawek oraz wykonania zakładu. Z jego pomocą wtapiamy posypkę na brzegach tworząc zakład. Palnika tego też używamy do drobnych korekt, czy poprawek oraz wszystkich szczegółów w których nie możemy użyć palnika wielodyszowego (jak na przykład obróbka papy przy kominie).

Oprócz palników, podczas układania papy, nieodzowna jest szpachelka. Używać się jej powinno podczas wyrównywania powierzchni nadtopionej papy. Szpachelką także wykonuje się wszelkie poprawki, zakłady, dociskając posypkę podczas jej wtapiania. Wprawiony dekarz obsługuje się nią jak drugą dłonią bez konieczności dotykania papy.

Mam nadzieję, że wszystkie nieścisłości zostały rozwiane, jeśli coś jeszcze wpadnie mi do głowy na pewno zamieszczę na tym blogu stosowną informację :)

Wpisy podobne do "Jaki palnik do papy?"

Odpowiedz